fbpx

Google Partner İle Çalışmanın Avantajları..

Ekim 2, 2019
Ekim 2, 2019 admin

Google Partner İle Çalışmanın Avantajları..

Google Partner; duydunuz veya duymadınız ama şimdi sizleri bu iki sihirli sözcüğün tam olarak ne anlama geldiği konusu hakkında bilgilendirmek istiyorum.

Günümüzde dijital pazarlamanın hızlı bir şekilde yükselişe geçmesiyle birlikte bir çok dijital pazarlama ajansı veya sosyal medya ajansı hizmet vermeye başladılar. Fakat burada önemli nokta hangi ajans veya şirketle çalışmanın olduğudur.

İşin Sosyal Medya kısmını bir kenara bırakalım, özellikle niş hizmet ve ürünler için Google hala reklamcılık için bir numaralı adres diyebiliriz. Sosyal Medya daha çok tüketimi hızlı, fiyatı uygun ve satın alma kararını vermesi kolay ürünler için yüksek performanslı reklamlar için en iyi ortam iken, daha pahalı ve niş ürünler için son tüketiciler arama veya araştırma yapmak için Google’ı kullanmaktadırlar.

Peki Google’da var olmanın seçenekleri nelerdir? Öncelikle Google da 2 şekilde var olabilirsiniz. Organik ve İnorganik şekilde. Başarılı bir SEO profesyoneli ile çalışarak pek ala sitenizin sıralamalarını yükseltebilir ve kendinize yeni müşteriler çekebilirsiniz. İyi tasarlanmış bir Adwords Reklam Kampanyası’da size oldukça makul rakamlara iyi sonuçlar verebilecek bir ortam oluşturur.

Fakat baktığımız zaman herkes internette neredeyse bir çok ajans veya kurum “Google’da ilk sırada çıkma garantisi” , “İlk sayfa garantili seo çalışması” gibi iddalar görmekteyiz. Ve bilgi sahibi olmayan kişi veya kurumlar için bu cümleler oldukça iddialı ve aynı zamanda tehlikelidir. Doğru kişiyi bulamamışsanız ciddi seviyede vakit ve nakit kaybetmenize sebep olabilir. Hatta bazı müşterilerden aldığım geri dönüşlerde var olan Google sıralamasını kaybettikleri, veya arama motorundan tamamen silindikleri gibi şikayetler de dinledim.

Bu noktada önemli olan yardım aldığınız kurumun Google Partner sertifika sahibi olup olmadığı. Google Partner sertifikası firmalar her zaman Google’ın dinamiklerini en güncel halleriyle takip etme fırsatı bulurlar. Google bu alanda sürekli bir şekilde partnerlerini bilgilendirmek gibi bir sorumluluk altında olduğundan örnek vermek gerekirse Google 3 ay sonra yapacağı bir güncelleme veya geliştirmeyi önceden partnerlerine bildirerek kendilerini bu geliştirmeye göre güncellemelerini önerir.

Partner olmayan bir ajans veya firmanın bu güncellemelerden geç haberi olduğu veya hiç haberleri olmadığı için size yine sıralama kaybı, vakit ve nakit kaybettirebilir.

Bu sebepten dolayı web site çalışmalarınız için alacağınız destek için firma arayışı yaparken, firmanın Google Partner veya Google Premier Partner sertifika sahibi olmasına dikkat etmelisiniz.

Konu hakkında detaylı bilgi almak veya

, , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir